content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Levandule úzkolistá LesBlues 'Thierry' | Lavandula angustifolia LesBlues 'Thierry'

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Levandule je stálezelený aromatický polokeř, který je v období léta obsypán květy a také včelami u kterých je velmi oblíbený. Levandule LesBlues 'Thierry' je jedním z nejznámějších kultivarů levandule úzkolisté. Dorůs

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule je stálezelený aromatický polokeř, který je v období léta obsypán květy a také včelami u kterých je velmi oblíbený. Levandule LesBlues 'Thierry' je jedním z nejznámějších kultivarů levandule úzkolisté. Dorůstá se výšky do 40 cm. Listy má úzce čárkovité, zelenější, než má základní duh levandule úzkolisté, která má lisy do stříbrna. Kvete v období července až srpna velkým množstvím modrých květů. Levandule se vysazují zejména do smíšených trvalkových záhonyů, skalek či nádob. Levandule se používá ve farmaceutickém průmyslu, lidovém léčitelství i parfumerii. Květ sbírané pro sušení se řežou ještě před rozvinutím. Vůně levandule má uklidňující účinky a pomáhá při nespavosti. Rostlinu vysazujeme na slunná stanoviště s lehkou, vápenatou, dobře propustnou půdou. Nesnáší přemokřenou půdu. Po odkvětu je vhodné ji ostříhat. Na jaře je dobré její výhony zkrátit na 1/3, pro zachování kompaktního tvaru keříku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: modrá
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: Vzpřímený, Polštářovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 40 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, skalka, záhony
Latinský název: Lavandula angustifolia LesBlues 'Thierry'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna