content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Ostřice japonská 'Ice Dance' | Carex morowii 'Ice Dance'

69 Kč 60 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Ostřice je okrasná travina a kultivar 'Ice Dance' má široké listy s bílými kraji a tmavě zeleným středem. Kontrastní listy jsou formovány do úhledných trsů polokulovitého tvaru, které mají výšku až 40 cm. Tento kultiv

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostřice je okrasná travina a kultivar 'Ice Dance' má široké listy s bílými kraji a tmavě zeleným středem. Kontrastní listy jsou formovány do úhledných trsů polokulovitého tvaru, které mají výšku až 40 cm. Tento kultivar kvete nevýraznými žlutými klasy v průběhu března a dubna. Používá se do trvalkových záhonyů, nádob na terasách, do okolí vodních prvků v zahradách. Tato ostřice preferuje polostinné až stinné místo, má ráda vlhkou půdu, ale dlouhodobé přemokření jí neprospívá. Na zimu je dobré rostlinu zakrýt chvojím. Trsy se nemusí na jaře stříhat, stačí z nich ručně vyčesat suché a poškozené listy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: žluto-zelená
Doba kvetení: IV, V, VI
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Polostín, Stín
Výška: 40 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, vodní prvky, záhony
Latinský název: Carex morowii 'Ice Dance'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna