Aktuální doba expedice objednávek je 7 dní. Zasíláme pouze pondělí až středa.

Kokarda osinatá 'Arizona Red Shades' | Gaillardia aristata

69 Kč 61,61 Kč bez DPH
Skladem (29 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kokarda osinatá 'Arizona Red Shades' je výrazná trvalka, která přitahuje pozornost svými sytě červenými květy a dlouhou dobou kvetení. Tato rostlina dorůstá výšky 30, někdy až 45 cm a šířky 30 až 35 cm, což ji činí ideální pro záhony, okraje záhonů i nádoby na terasách a balkonech.

Od června do září kvete nádhernými květy, které mají tmavě červené okvětní lístky s výrazným oranžovým středem. Tyto květy vyrůstají na pevných, vzpřímených stoncích nad úzkými, středně zelenými listy. Jsou oblíbené nejen pro svou krásu, ale také pro svou schopnost přitahovat motýly a další opylovače.

Kokarda preferuje plné slunce a dobře propustnou půdu, je velmi odolná vůči suchu a snáší i méně úrodné půdy. Je nenáročná a odolává suchu. Doporučuje se pravidelné odstraňování odkvetlých květů, což podpoří další kvetení a udrží rostlinu v kompaktním tvaru.

Tato odrůda je skvělou volbou pro smíšené trvalkové záhony, kde její výrazné květy přidávají zářivý barevný akcent. Navíc je mrazuvzdorná a spolehlivě kvete každým rokem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Gaillardia aristata
Velikost kontejneru: K9