content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Proso prutnaté 'Shenandoah' | Panicum virgatum 'Shenandoah'

115 Kč 100 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro
Prosa prutnatého 'Shenandoah' bylo vyšlechtěno v Německu, má kompaktní až vějířovité trsy dorůstají výšky 1 m, jsou na konci lehce převislé. Červené tóny na listech se objevují od časného léta a přecházejí do výrazné tma

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prosa prutnatého 'Shenandoah' bylo vyšlechtěno v Německu, má kompaktní až vějířovité trsy dorůstají výšky 1 m, jsou na konci lehce převislé. Červené tóny na listech se objevují od časného léta a přecházejí do výrazné tmavě purpurové barvy během podzimu. Jemná hnědá květenství vznikající od června do října, je možné je sbírat a používat k dekorativním účelům. Stanoviště preferuje slunečné, ale snese i polostín s dobře propustnou půdou bohatou na živiny. Nesnáší jílovité, přemokřené a kyselé půdy. Na zimu je vhodné trsy svázat a rostlinu ostříhat až na jaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: hnědá
Doba kvetení: VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1 m
Použití: Truhlíky a nádoby, solitéra, záhony
Latinský název: Panicum virgatum 'Shenandoah'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna