content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Proso prutnaté 'Rotstrahlbusch' | Panicum virgatum 'Rotstrahlbusch'

83 Kč 72,17 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Prosa prutnatého 'Rotstrahlbusch' jedním z nejlepších červeně se zbarvujících kultivarů. Trsy se dorůstají výšky až 1,2 m a jsou na konci lehce převislé. Červené tóny na listech se objevují od časného léta a přecházejí d

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prosa prutnatého 'Rotstrahlbusch' jedním z nejlepších červeně se zbarvujících kultivarů. Trsy se dorůstají výšky až 1,2 m a jsou na konci lehce převislé. Červené tóny na listech se objevují od časného léta a přecházejí do výrazného karmínového zbarvení během podzimu. Jemná hnědá květenství vznikající od června do října, je možné je sbírat a používat k dekorativním účelům. Stanoviště preferuje slunečné s humózní vlhčí půdou bohatou na živiny. Na suchých místech má nižší vzrůst a při nedostatku světla nedochází k výraznému zbarvení listů a málo kvete. Na zimu je vhodné trsy svázat a rostlinu ostříhat až na jaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: hnědá
Doba kvetení: VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1,2 m
Použití: Truhlíky a nádoby, solitéra, záhony
Latinský název: Panicum virgatum 'Rotstrahlbusch'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna