Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Srdcovka nádherná | Dicentra spectabilis

79 Kč 70,54 Kč bez DPH
duben 2024 (39 ks)

Srdcovka lidově nazývaná také Srdíčka je známou v česku hojně vysazovanou trvalkou, která na zimu zatahuje. Dorůstá se výšky okolo 1 m, má dužnaté lehce převislé lodyhy. Listy má matné, výrazně dělené, podobné listům

Detailní informace

Detailní popis produktu

Srdcovka lidově nazývaná také Srdíčka je známou v česku hojně vysazovanou trvalkou, která na zimu zatahuje. Dorůstá se výšky okolo 1 m, má dužnaté lehce převislé lodyhy. Listy má matné, výrazně dělené, podobné listům pivoněk. Květy tvarově podobné srdíčkům vykvétají na lodyhách v období od května do června a mají jasně růžovou barvu, po otevření se ukazují bílé vnitřní plátky. Květy mají charakteristickou jemnou vůni. Po odkvětu začíná pomalu žloutnout a uvadat, může se zastřihnout cca 10 cm nad zemí. Používá se do smíšených trvalkových výsadeb a také jako podsadba vyšších dřevin. Vhodné stanoviště pro srdcovku je v polostínu s propustnou, vlčí půdou, která je bohatá na živiny. Přílišné sucho a přemokření nesnáší.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: růžová, bílá
Doba kvetení: V, VI
Růstový habitus: Vzpřímený, rozložitý
Stanoviště: Polostín
Výška: 1 m
Použití: podsadba dřevin, záhony
Latinský název: Dicentra spectabilis
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: duben 2024