content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Třtina ostrolistá ' Overdam' | Calamagrostis acutiflora

69 Kč 60 Kč bez DPH
Od 4. dubna (>20 ks)

Třtina ostrokvětá 'Overdam' je okrasná travina, která vytváří vzpřímené trsy, vysoké přibližně 1,3 m. Atraktivní vzhled mají zejména koncem léta, kdy vytváří hnědé klasy. Dobrou vlastností je, že rostlina není výběžkatá a je neinvazivní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třtina ostrokvětá 'Overdam' je okrasná travina, která vytváří vzpřímené trsy, vysoké přibližně 1,3 m. Atraktivní vzhled mají zejména koncem léta, kdy vytváří hnědé klasy. Dobrou vlastností je, že rostlina není výběžkatá a je neinvazivní. Používá se v trvalkový záhonech i jako solitéra, také do nádob v kombinaci s trvalkami nebo jinými okrasnými trávami. Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje dobře propustné, mírně vlhké až vlhké, výživné, hlinitopísčité půdy. Na zimu je dobré trsy trávy svázat a zabránit proniknutí sněhu do středu rostliny. Časně z jara je nutné provést řez, přibližně 10 cm nad zemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: hnědá
Doba kvetení: VII, VIII, IX
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1 m
Použití: solitera, nádoby, záhony
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: září 2022
Latinský název: Calamagrostis acutiflora