Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Třtina ostrolistá ' Overdam' | Calamagrostis acutiflora

80 Kč 71,43 Kč bez DPH
duben 2024 (25 ks)

Třtina ostrokvětá 'Overdam' je okrasná travina, která vytváří vzpřímené trsy, vysoké přibližně 1,3 m. Atraktivní vzhled mají zejména koncem léta, kdy vytváří hnědé klasy. Dobrou vlastností je, že rostlina není výběžkatá a je neinvazivní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třtina ostrokvětá 'Overdam' je okrasná travina, která vytváří vzpřímené trsy, vysoké přibližně 1,3 m. Atraktivní vzhled mají zejména koncem léta, kdy vytváří hnědé klasy. Dobrou vlastností je, že rostlina není výběžkatá a je neinvazivní. Používá se v trvalkový záhonech i jako solitéra, také do nádob v kombinaci s trvalkami nebo jinými okrasnými trávami. Rostlina není náročná na pěstování. Preferuje dobře propustné, mírně vlhké až vlhké, výživné, hlinitopísčité půdy. Na zimu je dobré trsy trávy svázat a zabránit proniknutí sněhu do středu rostliny. Časně z jara je nutné provést řez, přibližně 10 cm nad zemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: hnědá
Doba kvetení: VII, VIII, IX
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1 m
Použití: solitera, nádoby, záhony
Latinský název: Calamagrostis acutiflora
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: duben 2024