content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Srdcovka nádherná 'Alba' | Dicentra spectabilis 'Alba'

129 Kč 112,17 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Srdcovka lidově nazývaná také Srdíčka je známou v česku hojně vysazovanou trvalkou, která na zimu zatahuje. Kultivar 'Alba' dorůstá výšky okolo 80 cm, má dužnaté lehce převislé lodyhy. Listy má matné, výrazně dělené p

Detailní informace

Detailní popis produktu

Srdcovka lidově nazývaná také Srdíčka je známou v česku hojně vysazovanou trvalkou, která na zimu zatahuje. Kultivar 'Alba' dorůstá výšky okolo 80 cm, má dužnaté lehce převislé lodyhy. Listy má matné, výrazně dělené podobné listům pivoněk. Květy tvarově podobné srdíčkům vykvétají na lodyhách v období od května do června a mají jasně bílou barvu. Květy mají charakteristickou jemnou vůni. Po odkvětu začíná pomalu žloutnout a uvadat, může se zastřihnout cca 10 cm nad zemí. Používá se do smíšených trvalkových výsadeb a také jako podsadba vyšších dřevin. Vhodné stanoviště pro srdcovku je v polostínu s propustnou, vlčí půdou, která je bohatá na živiny. Přílišné sucho a přemokření nesnáší.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: bílá
Doba kvetení: V, VI
Růstový habitus: Vzpřímený, rozložitý
Stanoviště: Polostín
Výška: 80 cm
Použití: podsadba dřevin, záhony
Latinský název: Dicentra spectabilis 'Alba'
Velikost kontejneru: K11
Zahájení expedice: 4. dubna