content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Levandule úzkolistá 'Edelweis' | Lavandula angustifolia 'Edelwies'

69 Kč 60 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Levandule je stálezelený aromatický polokeř, který je v období léta obsypán květy a také včelami u kterých je velmi oblíbený. Levandule 'Edelweis' dorůstá se výšky do 60 cm. Listy má úzce čárkovité, zeleno-stříbřité barvy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levandule je stálezelený aromatický polokeř, který je v období léta obsypán květy a také včelami u kterých je velmi oblíbený. Levandule 'Edelwies' dorůstá se výšky do 60 cm. Listy má úzce čárkovité, zeleno-stříbřité barvy. Kvete v období července až srpna velkým množstvím bílých květů. Levandule se vysazují zejména do smíšených trvalkových záhonyů, skalek či nádob. Levandule se používá ve farmaceutickém průmyslu, lidovém léčitelství i parfumerii. Květ sbírané pro sušení se řežou ještě před rozvinutím. Vůně levandule má uklidňující účinky a pomáhá při nespavosti. Rostlinu vysazujeme na slunná stanoviště s lehkou, vápenatou, dobře propustnou půdou. Nesnáší přemokřenou půdu. Po odkvětu je vhodné ji ostříhat. Na jaře je dobré její výhony zkrátit na 1/3, pro zachování kompaktního tvaru keříku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: Vzpřímený, Polštářovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 60 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, skalka, záhony
Latinský název: Lavandula angustifolia 'Edelweis'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna