content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Rozrazil klasnatý 'Rotfuchs' | Veronica spicata 'Rotfuchs'

69 Kč 60 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Rozrazil je trvalka s velkým množstvím dlouhých klasovitých květenství. Kultivar ' Rotfuchs' dorůstá výšky 30-40 cm, listy má dlouze kopinaté, úzké jasně zelené, zejména na spodní části stonků. Tvoří husté nízké trsy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozrazil je trvalka s velkým množstvím dlouhých klasovitých květenství. Kultivar ' Rotfuchs' dorůstá výšky 30-40 cm, listy má dlouze kopinaté, úzké jasně zelené, zejména na spodní části stonků. Tvoří husté nízké trsy. Kvete v období června až července, sytě růžovými květy v dlouhých klasech. Po odkvětu je dobré rostlinu seříznout těsně nad zemí, může pak remontovat a nabídnout ještě pár květů koncem léta. Rozrazil preferuje rovnoměrně vlhké půdy na přímém slunci či v polostínu. Používá se zejména do skalek, nádob nízkých trvalkových záhonyů a květy jsou vhodné i k řezu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: růžová
Doba kvetení: VI, VII
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 40 cm
Použití: skalka, záhony, k řezu
Latinský název: Veronica spicata 'Rotfuchs'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna