Aktuální doba expedice objednávky je 14 dní. Děkujeme za pochopení.

Petúnie Prettytonia® Cherry Lemon

47 Kč 41,96 Kč bez DPH
Skladem (28 ks)

Všichni je známe. Podle toho, která z firem je vyšlechtila, se jmenují různě Surfinie, AlpeTunie a mnoho dalších s jednoduchým květem různé velikosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všichni je známe. Podle toho, která z firem je vyšlechtila, se jmenují různě Surfinie, AlpeTunie a mnoho dalších s jednoduchým květem různé velikosti. Tumbeliny nebo Sweet Sunshine mají plné květy. Všechny tyto rostliny mají podobné nároky a jejich jména jsou chráněné značky.

Odrůda Prettytoonia Cherry lemon má středně převislý růst. Nejvíce se vzrůstem podobá skupině Famous, kterou také naleznete v našem sortimentu.

Nároky: Vyžadují slunná stanoviště, substrát s příměsí rašeliny, přiměřenou zálivku a pravidelné přihnojování. Špatně snáší přemokření.

Pěstování: Rostliny vysazujeme na slunné stanoviště s mírně kyselou, dobře propustnou půdou. Při rané výsadbě můžeme rostliny zaštípnout. Při pozdější výsadbě zaštípnutím oddálíme kvetení přibližně o 4 týdny. 14 dní po výsadbě můžeme začít s přihnojováním a to buď jednou za 14 dní, nebo s každou zálivkou. Rostliny nesnáší přemokření. V průběhu vegetace odstraňujeme odkvetlá květenství i se semeníkem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Doba kvetení: IV;V;VI;VII;VIII;IX;X;
Růstový habitus: Polopřevislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 40 cm
Použití: Truhlíky a nádoby
Barva květu:: červeno žlutá
Zahájení expedice: duben 2024
Latinský název: Petunia cultivars
Velikost kontejneru: K8