content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Lobelka drobná Curaçao® Compact Amethyst | Lobelia erinus

41 Kč 35,65 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Lobelka je původem trvalka z Jižní Afriky. Dnes u nás pěstovaná jako oblíbená drobná letnička vysoká přibližně 10 -15 cm. Má bohatě větvený vzrůst a nese velké množství květů, které mohou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lobelka je původem trvalka z Jižní Afriky. Dnes u nás pěstovaná jako oblíbená drobná letnička vysoká přibližně 10 -15 cm. Má bohatě větvený vzrůst a nese velké množství květů, které mohou mít modrou, bílou či fialovou barvu. Nejčastěji se používá do okenních truhlíků a závěsných nádob.

Nároky: Vhodné je slunné stanoviště chráněné před úpalem či polostín. Substrát potřebuje propustný, bohatý na humus. Důležitá je bohatá zálivka, avšak pozor na přemokření. Hnojení 1x týdně nízkou dávkou hnojiva. Rostlina je citlivá na přesolení.

Pěstování: Vysazujeme na slunné či polostinné stanoviště, rostlině dopřáváme bohatou zálivku a pravidelně hnojíme. Bohaté kvetení po celou sezónu zajistíme seříznutím rostliny o 1/3 po prvním kvetení, tím se podpoří kvetení až do podzimu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní balkonové rostliny
Barva květu: fialová
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: do 20 cm
Použití: Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Lobelia erinus
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 4. dubna