Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Japonská myrta Purple | Cuphea hyssopifolia

49 Kč 43,75 Kč bez DPH
duben 2024 (>50 ks)

Cuphea je stálezelený polokeř pocházející ze Střední Ameriky. V našich podmínkách se pěstuje jako letnička či pokojová rostlina, dorůstající se výšky přibližně 50 cm. Výhony této rostliny

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuphea je stálezelený polokeř pocházející ze Střední Ameriky. V našich podmínkách se pěstuje jako letnička či pokojová rostlina, dorůstající se výšky přibližně 50 cm. Výhony této rostliny pokrývají drobné lesklé listy. Květy má malé, trubkovité, fialové či bílé barvy. Kvete od června do října. Rostlina je jedovatá. Cuphea je vhodná do hrnkových, truhlíkových i záhonyových výsadeb, zejména v kombinaci s nižšími či převislými letničkami.

Nároky: Nejlépe prospívá na slunném stanovišti, ale snáší i polostín a stín, na stinných stanovištích méně kvete. Vyžaduje vzdušný prostor, při zvýšené vzdušné vlhkosti a nedostatečné cirkulaci vzduchu může být napadena plísní šedou. K sázení je ideální dobře propustný substrát s příměsí rašeliny a slabou zásobou hnojiv. Prospívá ji pravidelná rovnoměrná zálivka a přihnojování.

Pěstování: Sázíme na slunné, polostinné, vzdušné stanoviště. Není nutné ji zaštipovat, či odstraňovat odkvetlé květy. Vyžaduje pravidelnou zálivku, aby nedošlo k proschnutí kořenů. Pro kvetení po celou dobu vegetace potřebuje pravidelný přísun živin s mírně zvýšeným obsahem dusíku. Rostlina může přezimovat v interiéru s teplotou mezi 5-15 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní balkonové rostliny
Barva květu: Purpurová
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 50 cm
Použití: Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Cuphea hyssopifolia
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: duben 2024