content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Lilek jasmínovitý | Solanum jasminoides

42 Kč 36,52 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Lilek jasmínokvětý je stálezelený pnoucí keř a patří mezi rychle rostoucí rostliny. Kvete od května do října velkým množstvím malých bílých květů, uskupených ve vrcholových a postranních květenstvích. Rostlina tvoří drobné jedovaté plody. Rostlina se

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lilek jasmínokvětý je stálezelený pnoucí keř a patří mezi rychle rostoucí rostliny. Kvete od května do října velkým množstvím malých bílých květů, uskupených ve vrcholových a postranních květenstvích. Rostlina tvoří drobné jedovaté plody. Rostlina se používá jako letnička k výsadbě do truhlíků, nádob, záhonů či teras. Může být použit jako dominanta v prostoru a je dobré ho pěstovat u opory. Zkracováním výhonů lze z rostliny vytvořit kompaktní keř či stromek na vysokém kmínku. Lilek jasmínokvětý preferuje slunné stanoviště s humózní půdou a vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení rozpustnými hnojivy. Nesnáší přeschnutí substrátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: pnoucí
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 2 m
Použití: nádoby, záhony, truhlík
Latinský název: Solanum jasminoides
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 2. dubna