content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Ožanka kalamandra | Teucrium chamaedrys

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Ožanka je drobná trvalka používaná jako okrasná, ale jedná se i o léčivou bylinu. Rostlina má vstřícné malé listy jasně zelené barvy, které vyrůstají na jemně chlupatém čtyřhranném stonku. Vysoká je 15-30 cm. Kvete v

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ožanka je drobná trvalka používaná jako okrasná, ale jedná se i o léčivou bylinu. Rostlina má vstřícné malé listy jasně zelené barvy, které vyrůstají na jemně chlupatém čtyřhranném stonku. Vysoká je 15-30 cm. Kvete v období července až srpna, trubkovitými, růžovočervenými květy, které mají příjemnou vůni. Používá se jako podsadba dřevin na plném slunci, skalnička do trvalkových záhonyů. V lidovém léčitelství se čaj z ožanky užívá pro zlepšení funkce trávicího traktu, při nechutenství a při ledvinových potížích. Ožanka vyžaduje slunné stanoviště se zásaditou, propustnou hlinitopísčitou půdou. Pro léčivé účely se sbírá kvetoucí nať.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: řůžovo-červená
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: půdopokryvný
Stanoviště: Slunce
Výška: 30 cm
Použití: skalka, podsadba dřevin, záhony
Latinský název: Teucrium chamaedrys
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna