content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Muehlenbeckie | Muehlenbeckia complexa

49 Kč 42,61 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Poloopadavá rostlina původem z Nového Zélandu. Starší rostliny mohou dosáhnout i délky 4 metrů. Rostlina vytváří dlouhé dřevnatící výhony s drobnými lesklými, zelenými listy okrouhlého tvaru. Má nenápadné krémově bílé květy nakvétají od časného léta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Poloopadavá rostlina původem z Nového Zélandu. Starší rostliny mohou dosáhnout i délky 4 metrů. Rostlina vytváří dlouhé dřevnatící výhony s drobnými lesklými, zelenými listy okrouhlého tvaru. Má nenápadné krémově bílé květy nakvétají od časného léta až do podzimu. Muehlenbeckia potřebuje slunné stanoviště s dostatkem vláhy. Může však růst i v polostínu. Rostlina je nenáročná na péči a bezproblémová při pěstování. Snáší pokles teplot na -5°až -10 °C. Používá se jako převislá rostlina v balkonových nádobách a truhlících nebo jako půdopokryvná rostlina. Lze ji využít i jako pokojovou rostlinu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 4 m
Použití: nádoby, půdopokryvná, záhony
Latinský název: Muehlenbeckia complexa
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 2. dubna