Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Ostruhatka barbeřina Piccadilly® Orange | Diascia barberae

45 Kč 40,18 Kč bez DPH
duben 2024 (33 ks)

Série Piccadilly se vyznačuje středním vzrůstem, jasnými barvami a bohatým kvetením. Má rozložitý až převislý růst, a proto se hodí k výsadbě do nádob a závěsných květináč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Série Piccadilly se vyznačuje středním vzrůstem, jasnými barvami a bohatým kvetením. Má rozložitý až převislý růst, a proto se hodí k výsadbě do nádob a závěsných květináčů. Rostliny mají výrazné samočistící vlastnosti. Na podzim snášejí slabé přízemní mrazíky a rostliny lze přezimovat v bezmrazé světlé místnosti při omezené zálivce.

Nároky: Slunné nebo polostinné stanoviště, substrát pro balkónové rostliny. Při přemokření trpí houbovými chorobami.

Pěstování: Rostlinu vysazujeme do záhonyů, nádob nebo okenních truhlíků v květnu. Vhodná jsou slunná či polostinná stanoviště, na prudkém slunci a ve stínu slaběji kvete. Měsíc po výsadbě je vhodné začít s hnojením jednou za týden slabou dávkou hnojiva. V případě, že rostlina málo kvete, je vhodné ji seříznout, zhruba do měsíce by měla opět bohatě kvést. V případě, že rostlinu chceme uchovat přes zimu, je vhodné ji po přemístění do interiéru seříznout.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní balkonové rostliny
Barva květu: oranžová
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 30 cm
Použití: Závěsy, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Diascia barberae
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: duben 2024