Expedice rostlin začíná 6. dubna. Vzhledem k vysokému počtu objednávek může expedice nově přijatých objednávek trvat 2 - 3 týdny. Děkujeme za pochopení.

Pryšec třezalkovitý Loreen® White | Euphorbia hypericifolia

44 Kč
Skladem (4 ks)

Pryšec třezalkovitý přirozeně roste v jižních oblastech Severní Ameriky. Šlechtěné odrůdy vytvářejí tenké přímé, bohatě větvené výhony s šedozelenými vejčitými listy a mají velké množství jemných, bílých květů. Rostliny obsahují latex, který při poranění vylučují z poškozeného místa.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pryšec třezalkovitý přirozeně roste v jižních oblastech Severní Ameriky. Šlechtěné odrůdy vytvářejí tenké přímé, bohatě větvené výhony s šedozelenými vejčitými listy a mají velké množství jemných, bílých květů. Rostliny obsahují latex, který při poranění vylučují z poškozeného místa. Osobám s citlivou pokožkou může tato tekutina způsobit lehké podráždění kůže. Vhodná je do závěsných nádob jako solitéra , ale i v kombinaci s velkokvětými letničkami, kde tvoří krásné převisy, také do barevných, letničkových záhonů, kde může zjemnit celkovou kompozici.

Nároky: Slunné nebo polostinné stanoviště, snáší sucho i velmi horké počasí. K sázení je ideální dobře propustný substrát, směs rašeliny s podílem jílu a perlitu nebo kokosových vláken, se slabou až střední zásobou hnojiv. Pravidelná zálivka a přihnojování.

Pěstování: Sázíme na slunné nebo polostinné stanoviště. Rostlině se nemusí odstraňovat zaschlé květy, má dobré samočistící vlastnosti. Pravidelná zálivka a přihnojování zajistí kvetení od května až do zámrazu. Rostliny mohou přezimovat na okně světlého interiéru. K manipulaci s pryšcem jsou doporučovány rukavice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní balkonové rostliny
Barva květu: bílá
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Polopřevislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 30cm
Použití: Závěsy, Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Euphorbia hypericifolia
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 5. dubna