content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Mochna křovitá 'Goldteppich' | Potentilla fruticosa ´Goldteppich´

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Mochna křovitá je odolný, opadavý krásně kvetoucí keř. Kultivar 'Goldteppich' je nízký a hustý, dosahující výšky 0,5 m. Kvete sytě žlutými květy od květena do října. Listy má dobré, zelené, na podzim se zbarvující do

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mochna křovitá je odolný, opadavý krásně kvetoucí keř. Kultivar 'Goldteppich' je nízký a hustý, dosahující výšky 0,5 m. Kvete sytě žlutými květy od květena do října. Listy má dobré, zelené, na podzim se zbarvující do žluta. Používá se jako podrostová dřevina pod vyšší stromy a keře s řídkým habitem, do skalek, mezer mezi keři i jako půdopokryvný keř. Láká do zahrady včely a motýli. Preferuje slunné až polostinné stanoviště, kde bohatě kvete. Půdu vyžaduje mírně vlhkou, hlinitopísčitou a dobře propustnou. Nevyhovují jí vápenité půdy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: žlutá
Doba kvetení: V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Polštářovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 50 cm
Použití: skalka, půdopokryvné, podrostové, skupinové výsadby
Latinský název: Potentilla fruticosa ´Goldteppich´
Velikost kontejneru: ko1l
Zahájení expedice: 4. dubna