content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Vrba prostřední 'Hakuro Nishiki' | Salix integra 'Hakuro-Nishiki'

75 Kč 65,22 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Vrba prostřední 'Hakuro Nishiki' se dorůstá do výšky kolem 2 m a podobné šířky. Tato opadavá vrba se pěstuje jak ve formě keře, tak jako malý stromek naroubovaný na různě vysokém kmínku. Kultivar pochází z Japonska. Větvičky mají oranžovohnědou barvu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vrba prostřední 'Hakuro Nishiki' se dorůstá do výšky kolem 2 m a podobné šířky. Tato opadavá vrba se pěstuje jak ve formě keře, tak jako malý stromek naroubovaný na různě vysokém kmínku. Kultivar pochází z Japonska. Větvičky mají oranžovohnědou barvu. Listy má úzce vejčité, podlouhlé, světle zelené s nepravidelným bílým a růžovým panašováním. Nejbarevnější jsou nejmladší výhony. Nevýrazné květy - jehnědy se na rostlině objevují v dubnu. Kvůli rychlému růstu je dobré ji dvakrát ročně stříhat, pro zachování tvaru koruny. Dřevina prosperuje v propustné, vlhčí půdě na slunném stanovišti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: růžová
Doba kvetení: nekvetoucí
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 2 m
Použití: skupinová výsadba,  solitéra
Latinský název: Salix integra 'Hakuro-Nishiki'
Velikost kontejneru: K13
Zahájení expedice: září 2022