Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Vrba prostřední 'Hakuro Nishiki' | Salix integra 'Hakuro-Nishiki'

110 Kč 98,21 Kč bez DPH
duben 2024 (17 ks)

Vrba prostřední 'Hakuro Nishiki' se dorůstá do výšky kolem 2 m a podobné šířky. Tato opadavá vrba se pěstuje jak ve formě keře, tak jako malý stromek naroubovaný na různě vysokém kmínku. Kultivar pochází z Japonska. Větvičky mají oranžovohnědou barvu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vrba prostřední 'Hakuro Nishiki' se dorůstá do výšky kolem 2 m a podobné šířky. Tato opadavá vrba se pěstuje jak ve formě keře, tak jako malý stromek naroubovaný na různě vysokém kmínku. Kultivar pochází z Japonska. Větvičky mají oranžovohnědou barvu. Listy má úzce vejčité, podlouhlé, světle zelené s nepravidelným bílým a růžovým panašováním. Nejbarevnější jsou nejmladší výhony. Nevýrazné květy - jehnědy se na rostlině objevují v dubnu. Kvůli rychlému růstu je dobré ji dvakrát ročně stříhat, pro zachování tvaru koruny. Dřevina prosperuje v propustné, vlhčí půdě na slunném stanovišti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: růžová
Doba kvetení: nekvetoucí
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 2 m
Použití: skupinová výsadba,  solitéra
Latinský název: Salix integra 'Hakuro-Nishiki'
Velikost kontejneru: K13
Zahájení expedice: duben 2024