content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Plaménka latnatá 'Franz Schubert' | Phlox paniculata 'Franz Schubert'

69 Kč 60 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Plaménky jsou trvalky tradičně pěstované v evropských zahradách. Jsou to rostliny nenáročné, dlouze kvetoucí a aromatické, mají pevné stonky se zelenými kopinatými listy, které jsou nejvíce na spodu stonku. Kultivar '

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plaménky jsou trvalky tradičně pěstované v evropských zahradách. Jsou to rostliny nenáročné, dlouze kvetoucí a aromatické, mají pevné stonky se zelenými kopinatými listy, které jsou nejvíce na spodu stonku. Kultivar 'Franz Schubert' jedním z dvoubarevných hybridů, který ve svém květu kombinuje jinou barvu středu květnu a jinou barvu okrajů okvětních plátků. Tento kultivar dorůstá 80-100 cm a kvete v období června až září, krásnými purpurovými květy s bílými okraji okvětních plátků. Květy jsou uspořádány ve velkých hlávkovitých květenstvích na konci stonků. Plaménky vysazujeme do běžné záhonyové půdy s dostatkem živin na slunné či polostinné stanoviště. Ostříhání odkvetlých hlav květů se podpoří další kvetení. Používá se do smíšených trvalkových záhonyů i jako spolitéra, květy se hodí k řezu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: bílá, purpurový střed
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1 m
Použití: solitéra, záhony, k řezu
Latinský název: Phlox paniculata 'Franz Schubert'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna