content_copy
Prodej pro jaro 2023 zahájen.

Vějířovka nezlomná Farol® Pink'22 | Scaevola saligna Farol® Pink'22

49 Kč 42,61 Kč bez DPH
od 3. dubna (>20 ks)
Vějířovka pochází z Austrálie, kde roste jako vytrvalá bylina. Vytváří vystoupavé až převislé výhony se zajímavými, vějířkovitými květy převážně modré nebo bílé barvy. Obvykle je vysazována do závěsných nádob, truhlíků č

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vějířovka pochází z Austrálie, kde roste jako vytrvalá bylina. Vytváří vystoupavé až převislé výhony se zajímavými, vějířkovitými květy převážně modré nebo bílé barvy. Obvykle je vysazována do závěsných nádob, truhlíků či květinových mís. Vějířovka je vhodná na slunná místa a jako rostlina spodního patra v kombinaci s rostlinami s korunkou na kmínku. Při dostatečné zálivce kvete bohatě po celou sezónu.

Nároky: Slunné nebo polostinné stanoviště, vhodná pravidelná zálivka. Substrát vzdušný, dobře propustný se střední zásobou živin a nižším pH v rozmezí mezi 5 a 5,5. Při přemokření může trpět houbovými chorobami.

Pěstování: Vysazujeme na slunné nebo polostinné stanoviště. Provádíme pravidelnou zálivku, je vhodné pravidelně aplikovat se zálivkou také hnojivo. Rostlina má dobrou schopnost samočištění, proto není nutné odkvetlé květy odstraňovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Barva květu: růžová
Doba kvetení: IV,V,VI,VII,VIII,IX,X
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 30 cm
Použití: Závěsy, Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Scaevola saligna Farol® Pink'22
Zahájení expedice: 3. dubna