Aktuální doba expedice objednávek je 7 dní. Zasíláme pouze pondělí až středa.

Mnohokvět hroznatý 'Papaya Poscicle'

105 Kč 93,75 Kč bez DPH
Skladem (>50 ks)

Mnohokvět hroznatý 'Papaya Popsicle' je fascinující trvalka, která si získá srdce každého zahradníka svými jasně oranžovými květy, připomínajícími barvu zralé papáje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mnohokvět hroznatý 'Papaya Popsicle' je fascinující trvalka, která si získá srdce každého zahradníka svými jasně oranžovými květy, připomínajícími barvu zralé papáje. Tato odrůda, známá také jako Kniphofia, dosahuje výšky přibližně 50 cm a šířky kolem 30 cm, což z ní činí kompaktní rostlinu vhodnou pro různé zahradní úpravy.

'Papaya Popsicle' kvete od začátku léta až do podzimu, a její výrazné květy jsou skutečným magnetem pro motýly a další opylovače. Květy vyrůstají na silných, vzpřímených stoncích nad trávovitými listy, které dodávají rostlině elegantní vzhled. Listy jsou úzké, zelené a vytvářejí hustý trs, který zůstává atraktivní i mimo dobu květu.

Tato rostlina je nenáročná na pěstování a je ideální volbou pro zahradníky všech úrovní zkušeností. Mnohokvět hroznatý 'Papaya Popsicle' preferuje slunné stanoviště, kde dostává alespoň 6 hodin přímého slunce denně. Půda by měla být dobře propustná, ideálně s mírně kyselým až neutrálním pH. Rostlina je velmi tolerantní vůči suchu, jakmile se dobře zakoření, což z ní činí vynikající volbu pro xeriscaping nebo zahrady s nízkou údržbou.

Pro zajištění bohatého kvetení je vhodné pravidelně odstraňovat odkvetlé květy. Na podzim je dobré rostlinu mulčovat, což pomůže ochránit kořeny před mrazem, i když 'Papaya Popsicle' je obecně mrazuvzdorná až do -20 °C. Na jaře lze odstranit staré listy, aby se podpořil nový růst.

Využití této nádherné rostliny je široké – skvěle se hodí do smíšených květinových záhonů, na okraje zahradních cest, do nádob na terasách a balkonech, či jako součást skalek. Díky své odolnosti a nenáročnosti se také dobře uplatní ve veřejných výsadbách a městské zeleni.

S mnohokvětem hroznatým 'Papaya Popsicle' získáte nejen krásnou okrasnou rostlinu, ale také přirozený způsob, jak přilákat do své zahrady motýly a další užitečný hmyz, což přispívá k biodiverzitě a zdravému ekosystému vaší zahrady.