Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Lobelka drobná Curaçao® Compact Blue '12 | Lobelia erinus Curaçao® Compact Blue '12

43 Kč 38,39 Kč bez DPH
duben 2024 (45 ks)
Lobelka je původem trvalka z Jižní Afriky. Dnes u nás pěstovaná jako oblíbená drobná letnička vysoká přibližně 10 -15 cm. Má bohatě větvený vzrůst a nese velké množství květů, které mohou mít modrou, bílou či fialovou ba

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lobelka je původem trvalka z Jižní Afriky. Dnes u nás pěstovaná jako oblíbená drobná letnička vysoká přibližně 10 -15 cm. Má bohatě větvený vzrůst a nese velké množství květů, které mohou mít modrou, bílou či fialovou barvu. Nejčastěji se používá do okenních truhlíků a závěsných nádob. Nároky: Vhodné je slunné stanoviště chráněné před úpalem či polostín. Substrát potřebuje propustný, bohatý na humus. Důležitá je bohatá zálivka, avšak pozor na přemokření. Hnojení 1x týdně nízkou dávkou hnojiva. Rostlina je citlivá na přesolení. Pěstování: Vysazujeme na slunné či polostinné stanoviště, rostlině dopřáváme bohatou zálivku a pravidelně hnojíme. Bohaté kvetení po celou sezónu zajistíme seříznutím rostliny o 1/3 po prvním kvetení, tím se podpoří kvetení až do podzimu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní balkonové rostliny
Barva květu: modrá
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 20 cm
Použití: Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Lobelia erinus Curaçao® Compact Blue '12
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: duben 2024