content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Hvězdnice bertrámová | Aster ptarmicoides

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Hvězdnice, lidově nazývaná Astra, je známá trvalka hojně používaná v zahradách i veřejných prostranstvích. Rod hvězdnice zahrnuje více druhů a kultivarů lišících se velikostí, obdobím kvetení a barvou květu. Hvězdnice bertrámová se dorůstá výšky okolo 60 cm. Její trsy mají polštářovitý tvar. Listy tohoto druhu jsou jasně zelené. Kvete od srpna do ř

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hvězdnice, lidově nazývaná Astra, je známá trvalka hojně používaná v zahradách i veřejných prostranstvích. Rod hvězdnice zahrnuje více druhů a kultivarů lišících se velikostí, obdobím kvetení a barvou květu. Hvězdnice bertrámová se dorůstá výšky okolo 60 cm. Její trsy mají polštářovitý tvar. Listy tohoto druhu jsou jasně zelené. Kvete od srpna do října velkým množstvím jednoduchých bílých květů s žlutým středem. Hvězdnice nejsou náročné na pěstování, preferují však dobře propustnou, humózní a spíše zásaditou půdu. Použití této trvalky je všestranné, zejména se používá ve smíšených trvalkových záhonech. Rostlinu je vhodné seříznout před zimou nebo na začátku jara.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VIII,IX,X
Růstový habitus: Vzpřímený, Polštářovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 60 cm
Použití: záhony
Latinský název: Aster ptarmicoides
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: září 2022
Položka byla vyprodána…