content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Hortenzie řapíkatá 'Cordifolia' | Hydrangea petiolaris 'Cordifolia'

200 Kč 173,91 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Hortenzie řapíkatá je opadavá popívá dřevina pocházející z Číny a Japonska. Dorůstá se až 10 m. Kvete v červnu až červenci bílými květy, které jsou sestavené do chocholičnatého květenství. Plody jsou drobnosemenné tobolky. Tato dřevina potřebuje pro

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie řapíkatá je opadavá popívá dřevina pocházející z Číny a Japonska. Dorůstá se až 10 m. Kvete v červnu až červenci bílými květy, které jsou sestavené do chocholičnatého květenství. Plody jsou drobnosemenné tobolky. Tato dřevina potřebuje pro svůj růstu oporu. Z kmínku jí rostou vzdušné, příčepivé kořeny, které rostlině umožňují se držet opory, kterou je nejčastěji v přírodě strom či skála. Kultivar 'Cordifolia' má zelené, dlouze řapíkaté, srdcovité listy. Rostlina prospívá ve vlhké, propustné, kyselejší a humózní půdě. Stanoviště preferuje polostinné, ale snese i plné slunce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VI, VII
Růstový habitus: pnoucí
Stanoviště: Slunce, Polostín, Stín
Výška: 7 m
Použití: popínavka
Latinský název: Hydrangea petiolaris 'Cordifolia'
Velikost kontejneru: K19
Zahájení expedice: 2. dubna