content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Čechrava Arendsova 'Erika' | Astilbe x arendsii 'Erika'

99 Kč 86,09 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Čechravy jsou trvalky se zatahujícím listem. Své jméno získaly díky zajímavým květenstvím, které připomínají načechrané ptačí peří. Jejich květenství jsou velmi trvanlivá, dlouho vydrží i ve váze a hodí se rovněž k su

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čechravy jsou trvalky se zatahujícím listem. Své jméno získaly díky zajímavým květenstvím, které připomínají načechrané ptačí peří. Jejich květenství jsou velmi trvanlivá, dlouho vydrží i ve váze a hodí se rovněž k sušení. Kultivar 'Erika' je vzrůstný a dorůstá se výšky okolo 1 m. Tvoří husté trsy tmavě zelených, lesklých, zpeřených listů. Květenství mají světle růžovou barvu a kvete v období od července do srpna. Tato rostlina není náročná na pěstování. Preferuje polostinná či stinná místa a vlhkou, propustnou půdou, která je bohatá na živiny. Během jara obráží z kořenů novými listy, proto je třeba na jaře odstranit suché listy a květenství. Čechrava se používat zejména ve smíšených výsadbách na přistíněných stanovištích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: světle růžová
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín
Výška: 1 m
Použití: solitéra, záhony
Latinský název: Astilbe x arendsii 'Erika'
Velikost kontejneru: 1,5 l
Zahájení expedice: 4. dubna