content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Barvínek menší 'Bowles ' | Vinca minor 'Bowles '

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Barvínek je u nás původní druh, přirozeně roste hlavně v listnatých lesích jako podrost. Rostlina je stálezelená trvalka dorůstající výšky okolo 20 cm, se zelenými listy a drobnými fialovými květy. Má nízký poléh

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barvínek je u nás původní druh, přirozeně roste hlavně v listnatých lesích jako podrost. Rostlina je stálezelená trvalka dorůstající výšky okolo 20 cm, se zelenými listy a drobnými fialovými květy. Má nízký poléhavý růst. Kultivar 'Bowles' se liší od původního druhu barvínku zejména velikostí listů i květů, které jsou větší. Listy má lesklé, tmavě zelené, nové výhony jsou světle zelené barvy. Kvete od dubna do června fialovými květy, které jsou velké až 3 cm v průměru. Používá se zejména jako půdopokryvná rostlina pod vyšší dřeviny. Barvínek je nenáročný na pěstování, preferuje mírný polostín, ale snese i slunce. Špatně snáší velmi suchou půdu. Dobře snáší řez, kterým ho lze usměrňovat v růstu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: fialová
Doba kvetení: IV, V, VI
Růstový habitus: půdopokryvný
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: do 20 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, půdopokryvná rostlina, podrost dřevin, záhony
Latinský název: Vinca minor 'Bowles '
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: září 2022