Aktuální doba expedice objednávky je 14 dní. Děkujeme za pochopení.

Muškát převislý plnokvětý Royal® Amethyst | Pelargonium peltatum

47 Kč 41,96 Kč bez DPH
Skladem (20 ks)

Pelargonie skupiny Royal se vyznačují kratšími převisy kolem 40 cm, hustým olistěním a velmi časným nástupem kvetení. Velké množství poloplných květů a kompaktní růst uspokojí i velmi náročné pěstitele.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pelargonie, lidovým názvem muškáty, pochází z Jižní Afriky, odkud se rozšířily na počátku 17. století do Evropy. Lze je rozdělit podle typů květů na jednoduché a plnokvěté, nebo podle vzrůstu na převislé a vzpřímené. Tento rod se těší velké oblibě díky nenáročnému pěstování, bohatému kvetení, širokému spektru barev a velkých možností využití jak v mobilních nádobách, tak ve volné půdě. Plnokvěté odrůdy je lepší vysazovat na chráněná stanoviště. Jednoduché odrůdy se hodí i k výsadbě na záhonyy. Rostliny kvetou od května až do zámrazu. Podle jejich vzrůstnosti se používají k výsadbě okenních truhlíků, nádob, závěsných květináčů, ale i do volné půdy.

Pelargonie skupiny Royal se vyznačují kratšími převisy kolem 40 cm, hustým olistěním a velmi časným nástupem kvetení. Velké množství poloplných květů a kompaktní růst uspokojí i velmi náročné pěstitele.

Nároky: Pelargonie vyžadují mírnou zálivku a pravidelné dávky živin. POZOR NA PŘELITÍ. Většina odrůd velice dobře snáší slunná stanoviště. Pro jejich pěstování lze použít běžně dostupné substráty určené k pěstování pelargonií nebo je možné namíchat si vlastní zeminu. K tomu lze použít kompostní zeminu s rašelinou v poměru 1:1 nebo směs rašeliny, kompostované kůry a hlinité zeminy.

Pěstování: 14 dní po výsadbě se mohou začít rostliny přihnojovat hnojivem s vyrovnaným obsahem živin. Rostliny se zaštipují pouze do konce února, v případě pozdějšího zaštípnutí se oddaluje kvetení o 4 – 6 týdnů. Dávkování hnojiva se nachází v návodu k použití, který je součástí každého balení. Nejvhodnější je přihnojování slabou koncentrací hnojiva během každé zálivky. V průběhu kvetení je nutné odstraňovat odkvetlá květenství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pelargonie
Barva květu: fialová
Doba kvetení: IV;V;VI;VII;VIII;IX;X;
Růstový habitus: Polopřevislý
Stanoviště: Slunce; polostín;
Výška: 40 cm
Použití: Truhlíky a nádoby
Zahájení expedice: duben 2024
Velikost kontejneru: K8
Latinský název: Pelargonium peltatum