Aktuální doba expedice objednávek je 7 dní. Zasíláme pouze pondělí až středa.

Trávnička trsnatá 'New Zealand Form' | Armeria juniperifolia 'New Zealand Form'

69 Kč 61,61 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trávnička trsnatá 'New Zealand Form' je nízká trvalka, dorůstající obvykle do výšky kolem 5-10 cm a šířky 20-30 cm. Tato rostlina je ceněná pro své trsnaté, kompaktní růžice jehličkovitých, tmavě zelených listů, které vytvářejí husté polštářky.

Květy trávničky jsou malé, růžové až růžovofialové barvy a jsou uspořádány v kulovitých květenstvích na krátkých stoncích, které se tyčí nad listy. Kvete obvykle na jaře a na začátku léta, přičemž květy dodávají zahradě jemný barevný akcent.

Pěstování: Trávnička trsnatá 'New Zealand Form' preferuje slunná stanoviště a dobře propustné, suché až mírně vlhké půdy. Je velmi odolná vůči suchu, což ji činí ideální pro skalní zahrady, suché zídky, nebo přední části záhonů. Rostlina je také tolerantní vůči chudším půdním podmínkám a snadno se udržuje. Pravidelné odstraňování odkvetlých květenství může podpořit další kvetení a udržovat rostlinu v kompaktním tvaru.

Použití: Trávnička trsnatá 'New Zealand Form' je ideální pro použití ve skalkách, okrajích záhonů nebo pro osazování spár mezi kameny. Díky své odolnosti vůči suchu a nízkému růstu je také skvělou volbou pro suchomilná společenstva nebo pěstování v kontejnerech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Latinský název: Armenia juniperifolia
Velikost kontejneru: K9
Položka byla vyprodána…