content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Ozdobnice čínská 'Variegatus' | Miscanthus sinensis 'Variegatus'

85 Kč 73,91 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro
Ozdobnice čínská je mohutná tráva přirozeně rostoucí ve východní Asii. Kultivar 'Variegatus' se dorůstá kolem 1,8 m, vytváří kompaktní trsy úzkých, dlouhých, tmavě zelených listů s bílým panašováním ve formě několika pru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ozdobnice čínská je mohutná tráva přirozeně rostoucí ve východní Asii. Kultivar 'Variegatus' se dorůstá kolem 1,8 m, vytváří kompaktní trsy úzkých, dlouhých, tmavě zelených listů s bílým panašováním ve formě několika pruhů. Vykvétá v srpnu červenými latami, které nevyčnívají vysoko nad trsy listů. Během podzimu se bílé části listů barví do fialovo-růžova. Rostlina nejlépe prospívá na slunném stanovišti, ale snese i polostín. Není náročná na půdu, stačí ji běžná zahradní půda s dostatkem živin, vláhy a ale musí být propustná. Trsy je dobré na zimu svázat a na jaře pak seříznout přibližně 10 cm nad zemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: bílá
Doba kvetení: VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený, trsovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 1,8 m
Použití: Truhlíky a nádoby, solitéra, záhony
Latinský název: Miscanthus sinensis 'Variegatus'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna