content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Jirnice 'Heavenly Habit' | Polemonium boreale 'Heavenly Habit'

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Jirnice je opadavá trvalka menšího vzrůstu, původem ze Severní Ameriky a Severní Asie, kde roste na skalnatých, štěrkových půdách. Kultivar 'Heavenly Habit' se dorůstá do výšky 30-40 cm. Rostlina má dlouhé lichozpeřen

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jirnice je opadavá trvalka menšího vzrůstu, původem ze Severní Ameriky a Severní Asie, kde roste na skalnatých, štěrkových půdách. Kultivar 'Heavenly Habit' se dorůstá do výšky 30-40 cm. Rostlina má dlouhé lichozpeřené jasně zelené listy. Kvete od července do srpna světle modrými drobnými květy se žlutým okem. Pokud se rostlina po odkvětu seřízne o 1/3 podpoří se tím další kvetení. Jirnice vyžaduje slunná až polostinná stanoviště s hlinitopísčitou, dobře propustnou půdou. Velmi dobře se rozrůstá. Používá se zejména do skalek a smíšených trvalkových záhonyů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: světle modrá
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: Vzpřímený, Polštářovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 40 cm
Použití: skalka, záhony
Latinský název: Polemonium boreale 'Heavenly Habit'
Velikost kontejneru: K11
Zahájení expedice: 4. dubna