Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Hortenzie velkolistá 'Bailmer' | Hydrangea macrophylla 'Bailmer'

115 Kč 102,68 Kč bez DPH
duben 2024 (5 ks)

Hortenzie velkolistá je opadavý keř, hustě olistěný velkými, sytě zelenými, lesklými listy. V průběhu červena rozkvétají polokulovitá květenství, která rostlinu zdobí až do konce září Hortenzie velkolistá kvete na loňském dřevě, proto na jaře odstraň

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hortenzie velkolistá je opadavý keř, hustě olistěný velkými, sytě zelenými, lesklými listy. V průběhu červena rozkvétají polokulovitá květenství, která rostlinu zdobí až do konce září Hortenzie velkolistá kvete na loňském dřevě, proto na jaře odstraňujeme jen mrazem poškozené vrcholy výhonů. Hortenzie preferuje polostinné stanoviště a dostatečně vlhkou půdu. Barva květů je ovlivněná půdní reakcí. Kultivar 'Bailmer' má růžově až světle modře zbarvené květy a dorůstá se výšky 0,5-1 m. Zároveň i delší dobu kvetení, prodlouženou až do října. Kyselejší půda způsobuje modré vybarvení květů, zásaditější pak růžové vybarvení, na kultivary s bílými květy nemá pH půdy vliv. Při dostatečném zásobení vodou, může být vysazena i na slunné stanoviště. Rostliny mohou přes zimu namrzat, je vhodné zvolit chráněné stanoviště a přes zimu zakrývat rostlinu chvojím.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: růžová
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Polostín
Výška: 1 m
Použití: skupina keřů,  solitéra
Latinský název: Hydrangea macrophylla 'Bailmer'
Velikost kontejneru: K13
Zahájení expedice: duben 2024