Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Cali x Pet The Power Sisters Pretty Pam

49 Kč 43,75 Kč bez DPH
duben 2024 (38 ks)

Cali x Pet 'The Power Sisters' je skupina vyšlechtěných hybridních rostlin. Kříženci Calibrachi obecně známé pod názvem „Milion Bells“ nebo „Milionové zvonky“, a Petunie. Kombinují se tím nejlepší vlastnosti těchto dvou rostlin, velké květy, dobré větvení i dobrá tolerance vlhka a deště

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cali x Pet 'The Power Sisters' je skupina vyšlechtěných hybridních rostlin. Kříženci Calibrachi obecně známé pod názvem „Milion Bells“ nebo „Milionové zvonky“, a Petúnie kombinují ty nejlepší vlastnosti těchto dvou rostlin, velké květy, dobré větvení i dobrá tolerance vlhka a deště. Skupina The Power Sisters se rovněž vyznačuje výraznými barevnými květy a při správném pěstování kvete nepřetržitě velkým množstvím květů celé léto. Jsou vhodné k výsadbě do truhlíků, závěsů a jiných nádob.

Nároky: Rostliny vysazujeme do hrubozrnného substrátu s kyselejším pH v rozmezí 5,5 – 6,5 na slunná až polostinná stanoviště. Ideální je substrát určený pro petúnie. Vyžadují pravidelný přísun živin, který je nutné rostlinám dodávat spolu se zálivkou. Rostliny nesnáší přemokření, proto zálivku provádíme při oschnutí povrchu substrátu.

Pěstování: 14 dní po výsadbě se může začít s přihnojováním, které se provádí jednou až dvakrát týdně 0,1 – 0,12 % roztokem hnojiva. Pokud hnojíme postřikem, hnojíme za podmračeného počasí nebo v podvečer. Při rané výsadbě je rostliny možné zaštípnout. V případě pozdějšího zaštípnutí se u rostliny oddaluje doba kvetení. V průběhu vegetace odstraňujeme zasychající listy. Díky samočistící schopnosti rostliny není nutné odstraňovat odkvetlé květy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Milionové zvonky
Barva květu: růžová
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 30 cm
Použití: Závěsy, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Calibrachoa x Petunia
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: duben 2024