Aktuální doba expedice objednávek je 7 dní. Zasíláme pouze pondělí až středa.

Bohyška 'Wide Brim'

105 Kč 93,75 Kč bez DPH
Skladem (50 ks)

Tato odrůda bohyšky je ceněna pro své výrazné listy a nenáročnost na pěstování, díky čemuž je oblíbená mezi zahradníky. Má velké, oválné listy se srdčitým základem, které jsou tmavě zelené s nápadným krémově bílým až žlutým okrajem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bohyška 'Wide Brim' (Hosta 'Wide Brim') je atraktivní trvalka patřící do čeledi chřestovité (Asparagaceae). Tato odrůda bohyšky je ceněna pro své výrazné listy a nenáročnost na pěstování, díky čemuž je oblíbená mezi zahradníky. Má velké, oválné listy se srdčitým základem, které jsou tmavě zelené s nápadným krémově bílým až žlutým okrajem. Tento kontrast vytváří výrazný a dekorativní vzhled. Listy tvoří hustý trs, který může dosáhnout výšky 40-50 cm a šířky až 60-90 cm. Během léta se na vysokých stoncích nad listy objevují světle fialové květy.

Bohyška 'Wide Brim' preferuje polostinná až stinná stanoviště. I když snáší i slunce, příliš mnoho přímého slunečního záření může způsobit popálení listů. Nejlépe roste v dobře propustné, humózní půdě, která je bohatá na organickou hmotu a stále mírně vlhká. Pravidelná zálivka je důležitá, zejména během suchých období, ale půda by neměla být přemokřená. Na jaře a na podzim je vhodné přidat kompost nebo organické hnojivo, aby rostlina měla dostatek živin pro zdravý růst. Péče o bohyšku zahrnuje odstraňování odkvetlých květů a na podzim uschlých listů. Na jaře lze rostlinu rozdělit a přesadit, což podpoří její růst.

Bohyška 'Wide Brim' je ideální rostlina pro stinné části zahrady. Je vhodná pro výsadbu pod stromy, kolem keřů nebo v okrajových záhonech. Díky svému dekorativnímu olistění a nenáročnosti na péči je také skvělou volbou pro kontejnery a zahradní nádoby. Tato odrůda bohyšky je atraktivní po celé vegetační období a přidává texturu a barvu do zahradních kompozic. Bohyška 'Wide Brim' je mrazuvzdorná a snáší zimní teploty. Na podzim je vhodné pokrýt oblast kolem rostliny vrstvou mulče, která pomůže chránit kořeny před extrémním mrazem. Celkově je bohyška 'Wide Brim' skvělou volbou pro každou zahradu díky své kráse a nenáročnosti na péči.