Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Bacopa velkokvětá Falls Blue | Sutera grandiflora

43 Kč 38,39 Kč bez DPH
duben 2024 (14 ks)

Bacopa je víceletá bylina z Jihoafrické republiky. V našich podmínkách pěstujeme její mezidruhové křížence jako letničku s převislými nebo plazivými stonky. Rostlina vytváří 20-30 cm dlouh

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bacopa je víceletá bylina z Jihoafrické republiky. V našich podmínkách pěstujeme její mezidruhové křížence jako letničku s převislými nebo plazivými stonky. Rostlina vytváří 20-30 cm dlouhé výhony, dobře větví a bohatě kvete od dubna do srpna. Díky svému převislému růstu je vhodná hlavně do závěsných nádob a okenních truhlíků. Je odolná vůči větru.

Nároky: Slunné nebo polostinné stanoviště, mírně kyselá půda bohatá na živiny a vlhká zemina, ne však přemokřená.

Pěstování: Rostliny vysazujeme na suchá nebo polostinná stanoviště. V době růstu pravidelně zavlažujeme a hnojíme. Substrát nenecháváme úplně vyschnout ani nepřemokřujeme. Díky samočistící schopnosti rostliny není v průběhu kvetení nutné odstraňovat zaschlé květy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Barva květu: modrá
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 30 cm
Použití: Závěsy, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Sutera grandiflora
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: duben 2024