content_copy
Vážení zákazníci, aktuálně expedujeme objednávky do týdne. Expedujeme pouze od ponděli do středy, aby Vám rostliny dorazily do konce týdne. Vytvořením objednávky beretu tuto skutečnost na vědomí.

Zimolez kamčatský 'Altaj' | Lonicera kamtschatica 'Altaj'

98 Kč 85,22 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)

Zimolez kamčatský je keř dosahující až 1,5 m, pocházející ze Sibiře. Plody patří u nás mezi nejranější ovoce, barvou jsou podobné borůvkám, tvarem však protáhlejší. Kultivar 'Altaj' byl vyšlechtěný na Slovensku. Keř má bujný růst a kompaktní, mírně

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zimolez kamčatský je keř dosahující až 1,5 m, pocházející ze Sibiře. Plody patří u nás mezi nejranější ovoce, barvou jsou podobné borůvkám, tvarem však protáhlejší. Kultivar 'Altaj' byl vyšlechtěný na Slovensku. Keř má bujný růst a kompaktní, mírně rozložitý habitus. Květy má velmi brzy v období března a dubna. Plody dozrávají koncem května a začátkem června. Plody jsou bohaté na vitamín B a C. Jedná se o velmi nenáročný kultivar na pěstování, vhodný i do vyšší a vlhčích poloh. Rostlina je částečně samosprašná, je však vhodné mát dvě odrůdy pro dobré opylení květů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Drobné ovoce
Barva květu: žlutá
Doba kvetení: IV, III
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1,5 m
Použití: skupinová výsadba,  solitéra,  ovocná dřevina
Latinský název: Lonicera kamtschatica 'Altaj'
Velikost kontejneru: K13
Zahájení expedice: 2. dubna