content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Zerav západní 'Golden Globe' | Thuja occidentalis 'Golden Globe'

160 Kč 139,13 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Zerav je stálezelený jehličnatý keř. Kultivar 'Golden Globe' má zářivě žlutozelenou barvu. Osluněná část rostliny má vždy zářivě žluté odstíny, zastíněný vnitřek keře je světle zelený, na podzim se jehlice barví do br

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zerav je stálezelený jehličnatý keř. Kultivar 'Golden Globe' má zářivě žlutozelenou barvu. Osluněná část rostliny má vždy zářivě žluté odstíny, zastíněný vnitřek keře je světle zelený, na podzim se jehlice barví do bronzova. Růst tohoto kultivaru je pomalý, dorůstá až do 1 m. Keř si zachovává kulovitý až vejčitý tvar. Vysazuje se do skalek, malých zahrad, předzahrádek či venkovních kontejnerů, krásný je v kombinaci s tmavě zelenými keři. Keř je možné tvarovat, a to od začátku jara do začátku léta. Není náročný na půdní typ, avšak nesnese vlhkostní extrémy. Vyhovují mu vlhčí, propustné půdy a slunné stanoviště.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: zelená, nenápadná
Růstový habitus: Vzpřímený, kulovitý
Stanoviště: Slunce
Výška: 1 m
Použití: skalka, nádoby, solitéra, předzahrádka, skupinové výsadba
Latinský název: Thuja occidentalis 'Golden Globe'
Velikost kontejneru: VKR3L
Zahájení expedice: 4. dubna