content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Třapatka nachová 'Feelings Pink' | Echinacea purpurea 'Feeling Pink'

89 Kč 77,39 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Třapatka nachová oblíbená okrasná trvalka a léčivka. Jako léčivka se užívá pro zvýšení obranyschopnosti a k tlumení bolesti, má také pozitivní vliv na tvorbu bílých krvinek. Kultivar 'Feeling Pink' dorůstá výšky přibl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třapatka nachová oblíbená okrasná trvalka a léčivka. Jako léčivka se užívá pro zvýšení obranyschopnosti a k tlumení bolesti, má také pozitivní vliv na tvorbu bílých krvinek. Kultivar 'Feeling Pink' dorůstá výšky přibližně 60 cm. Tvoří trsy přímých chlupatých stonků se sytě zelenými listy. Květe od června do srpna. Okvětní lístky mají bledě růžovou barvu, která kontrastuje s oranžovo zeleným středem. Používá se zejména ve smíšených trvalkových výsadbách, k výsadbě do nádob a její květy se hodí i k řezu. Třapatku vysazujeme na slunné až polostinné stanoviště se sušší, dobře propustnou půdou. Snese i půdy chudší na živiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: růžová
Doba kvetení: VI, VII, VIII
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 60 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, květiny k řezu, záhony
Latinský název: Echinacea purpurea 'Feeling Pink'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna