content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Třapatka nachová 'Cheyenne Spirit' | Echinacea purpurea 'Cheyenne spirit'

65 Kč 56,52 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Třapatka nachová oblíbená okrasná opadavá trvalka a léčivka. Jako léčivka se užívá pro zvýšení obranyschopnosti a k tlumení bolesti. Má také pozitivní vliv na tvorbu býlích krvinek. Kultivar 'Cheyenne Spirit' dorůstá

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třapatka nachová oblíbená okrasná opadavá trvalka a léčivka. Jako léčivka se užívá pro zvýšení obranyschopnosti a k tlumení bolesti. Má také pozitivní vliv na tvorbu býlích krvinek. Kultivar 'Cheyenne Spirit' dorůstá do výšky přibližně 60 cm. Trsy přímých chlupatých stonků mají sytě zelené, na dotek drsné listy. Květy tvoří na konci stonků od června do září. Tento kultivar kvete směsí více barev v jednom trsu. Květy mají barvu od žluté přes červenou až po purpurovou a vždy mají tmavý střed. Používá se zejména ve smíšených trvalkových výsadbách, k výsadbě do nádob a její květy se hodí i k řezu. Třepatku vysazujeme na slunné až polostinné stanoviště se sušší, dobře propustnou půdou. Snese i půdy chudší a živiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: červená, růžová, oranžová, žlutá, Purpurová
Doba kvetení: VI, VII, VIII, IX
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 60 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, květiny k řezu, záhony
Latinský název: Echinacea purpurea 'Cheyenne spirit'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna