content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Tis červený 'Semperaurea' | Taxus baccata 'Semperaurea'

160 Kč 139,13 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Tis je nenáročný jehličnatý keř vhodný na slunce, do polostínu i do stínu. Vyžaduje propustnou půdu a je tolerantní vůči suchu. Tisy jsou keře obsahující látky mírně jedovaté pro člověka. Kultivar 'Semperaurea' dorůst

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tis je nenáročný jehličnatý keř vhodný na slunce, do polostínu i do stínu. Vyžaduje propustnou půdu a je tolerantní vůči suchu. Tisy jsou keře obsahující látky mírně jedovaté pro člověka. Kultivar 'Semperaurea' dorůstá se výšky 3 m a šířky přibližně 2 m. Keř roste hustě a převážně vzpřímeně. Jehlice jsou až 2 cm dlouhé, v osluněných částech výrazně žluté, zastíněné jehlice jsou pak tmavě zelené. Tento kultivar potřebuje pro výrazné zbarvení hodně slunce, avšak i v polostínu nabídne světlé tóny žlutozelené barvy. Výborně snáší řez, studená i větrná místa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
Barva květu: zelená, nenápadná
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 3 m
Použití: skalka, solitéra, předzahrádka, skupinové výsadba
Latinský název: Taxus baccata 'Semperaurea'
Velikost kontejneru: VKR3L
Zahájení expedice: 4. dubna