content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Smil italský 'Silvio Spreading' | Helichrysum italicum 'Silvio Spreading'

42 Kč 36,52 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Smil italský je rostlina pocházející z Austrálie, která svou vůní připomíná koření maggi. Má atraktivní stříbřité listy. Stálezelený kulovitý keř dorůstá výšky kolem 30 cm. Kvete od července do srpna drobnými žlutými květy. Použít lze rostlinu k výsa

Detailní informace

Detailní popis produktu

Smil italský je rostlina pocházející z Austrálie, která svou vůní připomíná koření maggi. Má atraktivní stříbřité listy. Stálezelený kulovitý keř dorůstá výšky kolem 30 cm. Kvete od července do srpna drobnými žlutými květy. Použít lze rostlinu k výsadbě do nádob či truhlíků, do skleníku nebo na skalku. Smil italský preferuje sušší slunečné stanoviště s propustnou půdou. Neprospívá v přemokřené a těžké půdě, kde může začít uhnívat. V našich klimatických podmínkách je nutné ho na zimu zakrýt chvojím.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Barva květu: žlutá
Doba kvetení: VII, VIII
Růstový habitus: Převislý
Stanoviště: Slunce
Výška: 30 cm
Použití: nádoby, záhony, truhlík
Latinský název: Helichrysum italicum 'Silvio Spreading'
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 2. dubna