Předprodej pro jaro 2024 zahájen!!! :-) Nyní přijaté objednávky budou expedovány nejdříve v polovině března 2024, bude-li se jednat o vytrvalé rostliny.  Balkonovky začínáme zasílat nejdříve začátkem dubna 2024.

Šater latnatý 'Flamingo' | Gypsophila panniculata

89 Kč 79,46 Kč bez DPH
duben 2024 (>50 ks)

Šáter latnatý je tradiční kvetoucí trvalkou. Kultivar 'Flamingo' dorůstá až 80 cm, má velmi vzdušný, kompaktní habitus a nejlépe se mu daří na suchých, písčitých půdách. V období od června do srpna zaujme záplavou růžových, plných květů. Mívá tak hustě posazené, jemné květy, že zakrývají malé modrozelené lístky. Rostlina má nejraději slunná až mírně polostinná místa. Vyhovuje jí dobře propustný, p

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šáter latnatý je tradiční kvetoucí trvalkou. Kultivar 'Flamingo' dorůstá až 80 cm, má velmi vzdušný, kompaktní habitus a nejlépe se mu daří na suchých, písčitých půdách. V období od června do srpna zaujme záplavou růžových, plných květů. Mívá tak hustě posazené, jemné květy, že zakrývají malé modrozelené lístky. Rostlina má nejraději slunná až mírně polostinná místa. Vyhovuje jí dobře propustný, písčitý substrát. Při výsadbě do nádob se provádí základní hnojení substrátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: růžová
Doba kvetení: VI, VII, VIII
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 80 cm
Použití: nádoby, záhony
Latinský název: Gypsophila panniculata
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: duben 2024