content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Sasanka vábná 'Blue Shades' | Anemone blanda Blue Shades

41 Kč 35,65 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Sasanka vábná patří k zajímavým módím trvalkám. Ve volné přírodě roste na skalnatých stanovištích, na okrajích lesů a na vlhčích stráních. Dorůstá de výšky 10 cm a na jednotlivě vyrůstajících stoncích má zajímavé květy, které vykvétají v březnu a dub

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sasanka vábná patří k zajímavým módím trvalkám. Ve volné přírodě roste na skalnatých stanovištích, na okrajích lesů a na vlhčích stráních. Dorůstá de výšky 10 cm a na jednotlivě vyrůstajících stoncích má zajímavé květy, které vykvétají v březnu a dubnu. Kultivar 'Blue Shades' kvete velkými modrofialovými květy. Tato sasanka není náročná na pěstování. Preferuje polostín, ale snese i slunné stanoviště. Potřebuj však dobře propustnou, humózní půdu. Na dlouhodobě podmáčených půdách nevydrží. Při suchých zima bez sněhu potřebuje zakrytí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cibuloviny
Barva květu: modrá
Doba kvetení: VI, III
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 10 cm
Použití: nádoby, podrost dřevin, záhony
Latinský název: Anemone blanda Blue Shades
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 2. dubna