content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Pivoňka 'Rosea Plena' | Paeonia 'Rosea Plena'

159 Kč 138,26 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Pivoňka ' Rosea Plena' je vytrvalá bylinná pivoňka. Kvete bohatě, velkými, plnými květy světle růžové barvy v období června až července. Dorůstá se výšky od 50-70 cm. Listy rostliny na zimu zatahují, při rašení na jař

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pivoňka ' Rosea Plena' je vytrvalá bylinná pivoňka. Kvete bohatě, velkými, plnými květy světle růžové barvy v období června až července. Dorůstá se výšky od 50-70 cm. Listy rostliny na zimu zatahují, při rašení na jaře maní vínovou barvu, který se postupně mění v sytě zelenou. Pivoňky se používají do smíšených trvalkových záhonyů a jako doplněk výsadeb dřevin. Rostliny vyžadují živnou propustnou, vlhkou půdu s občasnou zálivkou v horkém létě, stanoviště by mělo být slunné až polostinné. Pro bohaté kvetení je dobré po vyrašení listů rostlinu přihnojit. Rostlina nesnáší přesazování. Při výsadbě je důležité rostlinu nesadit příliš hluboko, při příliš hluboké výsadbě může dojít k odumření rostliny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: růžová
Doba kvetení: VI, VII
Růstový habitus: Vzpřímený, rozložitý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 70 cm
Použití: záhony
Latinský název: Paeonia 'Rosea Superba'
Velikost kontejneru: K19
Zahájení expedice: 4. dubna