content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Petúnie vzpřímená Bingo Neon Pink | Petunia cultivars

41 Kč 35,65 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Všichni je známe. Podle toho, která z firem je vyšlechtila, se jmenují různě, Surfinie, Alpetunie a mnoho dalších s jednoduchým květem různé velikosti. Tumbeliny nebo Sweet sunshine mají plné květy. Všechny tyto rostl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všichni je známe. Podle toho, která z firem je vyšlechtila, se jmenují různě, Surfinie, Alpetunie a mnoho dalších s jednoduchým květem různé velikosti. Tumbeliny nebo Sweet sunshine mají plné květy. Všechny tyto rostliny mají podobné nároky a jejich jména jsou chráněné značky.

Nároky

Vyžadují slunná stanoviště, substrát s příměsí rašeliny, přiměřenou zálivku a pravidelné přihnojování. Špatně snáší přemokření. Pěstování Rostliny vysazujeme na slunné stanoviště s mírně kyselou, dobře propustnou půdou. Při rané výsadbě můžeme rostliny zaštípnout. Při pozdější výsadbě zaštípnutím oddálíme kvetení přibližně o 4 týdny. 14 dní po výsadbě můžeme začít s přihnojováním a to buď jednou za 14 dní, nebo s každou zálivkou. Rostliny nesnáší přemokření. V průběhu vegetace odstraňujeme odkvetlá květenství i se semeníkem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Balkonové květiny
Barva květu: růžová
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 30 cm
Použití: Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Petunia cultivars
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 4. dubna