content_copy
Prodej pro jaro 2023 zahájen.

Petúnie polopřevislá SweetSunshine® Blue Sky | Petunia cultivars

45 Kč 39,13 Kč bez DPH
od 3. dubna (>20 ks)

Všichni je známe. Podle toho, která z firem je vyšlechtila, se jmenují různě, Surfinie, Alpetunie a mnoho dalších s jednoduchým květem různé velikosti. Tumbeliny nebo Sweet sunshine mají plné květy. Všechny tyto rostl

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všichni je známe. Podle toho, která z firem je vyšlechtila, se jmenují různě, Surfinie, Alpetunie a mnoho dalších s jednoduchým květem různé velikosti. Tumbeliny nebo Sweet sunshine mají plné květy. Všechny tyto rostliny mají podobné nároky a jejich jména jsou chráněné značky.

 

Nároky: Vyžadují slunná stanoviště, substrát s příměsí rašeliny, přiměřenou zálivku a pravidelné přihnojování. Špatně snáší přemokření.

 

Pěstování: Rostliny vysazujeme na slunné stanoviště s mírně kyselou, dobře propustnou půdou. Při rané výsadbě můžeme rostliny zaštípnout. Při pozdější výsadbě zaštípnutím oddálíme kvetení přibližně o 4 týdny. 14 dní po výsadbě můžeme začít s přihnojováním a to buď jednou za 14 dní, nebo s každou zálivkou. Rostliny nesnáší přemokření. V průběhu vegetace odstraňujeme odkvetlá květenství i se semeníkem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Petúnie
Barva květu: Vícebarevná
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Polopřevislý
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 40 cm
Použití: Závěsy, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Petunia cultivars
Velikost kontejneru: 8 cm
Zahájení expedice: 3. dubna