content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Ostřice 'Variegata' | Carex brunnea 'Variegata'

69 Kč 60 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro
Ostřice patří mezi nenáročné okrasné trávy. Mají nevýrazné květy, ale přesto jsou oblíbenými trvalkami, díky svým krásným lesklým listům. Kultivar ' Variegata' se vyznačuje rychlým růstem. Má úhledné trsy o výšce 40 cm a

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ostřice patří mezi nenáročné okrasné trávy. Mají nevýrazné květy, ale přesto jsou oblíbenými trvalkami, díky svým krásným lesklým listům. Kultivar ' Variegata' se vyznačuje rychlým růstem. Má úhledné trsy o výšce 40 cm a listy s bílými panašováním na okrajích. Hnědé květy se na rostlině objevují během dubna až června. Rostlina není náročná na stanoviště může růst na slunci, v polostínu i stínu. Musí však mít propustnou, vlhkou, písčitohlinitou půdu. Kultivaru nesnese přemokřenou a příliš suchu půdu. Nepotřebuje jarní střih, stačí odstranit suché listy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Barva květu: hnědá
Doba kvetení: IV, V, VI
Růstový habitus: nízký, trsovitý
Stanoviště: Slunce, Polostín, Stín
Výška: 40 cm
Použití: Truhlíky a nádoby, okolí vodních prvků, záhony
Latinský název: Carex brunnea 'Variegata'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna