content_copy
Aktualizujeme pro Vás nabídku pro jaro 2023. Rostliny si budete moci opět zakoupit v předprodeji, který bude spuštěn od ledna 2023. Do té doby jsme pro Vás připravili dárkové poukazy, které jsou vhodným dárkem pod stromeček nebo jiným příležitostem.

Náprstník purpurový 'Purple' | Digitalis purpurea 'Purple'

59 Kč 51,30 Kč bez DPH
Připravujeme na jaro

Náprstník červený je dvouletá bylina, a proto je vhodné ji po odkvětu nechat vysemenit, aby opět v dalším roce vyrostla. Obsahuje látky příznivě ovlivňující srdce a oběhový systém, jakékoliv užívání této byliny či výr

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náprstník červený je dvouletá bylina, a proto je vhodné ji po odkvětu nechat vysemenit, aby opět v dalším roce vyrostla. Obsahuje látky příznivě ovlivňující srdce a oběhový systém, jakékoliv užívání této byliny či výrobků zní je nutné provádět pod dohledem lékaře či farmaceuta. Nemusíme se však obávat náhodného požití listů, ty jsou nepříjemně hořké. Rostlina je vysoká přibližně 120 cm a její zelené listy vytvářejí hustou přízemní růžici. Na zahradě zaujme atraktivními květy, které vykvétají v období červena až července. Kultivar 'Purple' má purpurové květy trubkovitého tvaru. Uvnitř květu jsou tmavě fialové bíle ohraničené skvrny Používá se do smíšených trvalkových záhonyů, nádob a květy se dají použít i k řezu. Náprstník preferuje vlhké, slabě kyselé půdy s vysokým obsahem humusu. Nesnáší přemokřené a příliš vysušené půdy. Nejlépe se mu daří na slunném až polostinném stanovišti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky
Barva květu: Purpurová, bílo-fialové skvrny
Doba kvetení: VI, VII
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 1,2 m
Použití: Truhlíky a nádoby, květiny k řezu, záhony
Latinský název: Digitalis purpurea 'Purple'
Velikost kontejneru: K9
Zahájení expedice: 4. dubna