Vzhledem k vysokému počtu objednávek může expedice nově přijatých objednávek trvat 1 - 2 týdny. Děkujeme za pochopení.

Muškát hybridní Calliope® L Lavender Blue | Pelargonium interspecific

49 Kč
Skladem (> 20 ks)

Pelargonie skupiny Calliope jsou kříženci skupin Zonale a Ivy. Od svého uvedení na světový trh jso, jedněmi z nejprodávanějších pelargonií na světě. Vyznačují se široce rozložitým až polopřevislým růste, velmi hustým větvením a velkým množstvím květů po celou sezónu. Jsou vhodné do závěsných nádob, truhlíků a k výsadbě do záhonu. Série Calliope L jsou vzrůstní mezidruhový kříženci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pelargonie, lidovým názvem muškáty, pochází z Jižní Afriky, odkud se rozšířily na počátku 17. století do Evropy. Lze je rozdělit podle typů květů na jednoduché a plnokvěté, nebo podle vzrůstu na převislé a vzpřímené. Tento rod se těší velké oblibě díky nenáročnému pěstování, bohatému kvetení, širokému spektru barev a velkých možností využití jak v mobilních nádobách, tak ve volné půdě. Plnokvěté odrůdy je lepší vysazovat na chráněná stanoviště. Jednoduché odrůdy se hodí i k výsadbě na záhony. Rostliny kvetou od května až do zámrazu.

Podle jejich vzrůstnosti se používají k výsadbě okenních truhlíků, nádob, závěsných květináčů, ale i do volné půdy. Pelargonie skupiny Calliope jsou kříženci skupin Zonale a Ivy. Od svého uvedení na světový trh jsou jedněmi z nejprodávanějších pelargonií na světě. Vyznačují se široce rozložitým až polopřevislým růste, velmi hustým větvením a velkým množstvím květů po celou sezónu. Jsou vhodné do závěsných nádob, truhlíků a k výsadbě do záhonu. Série Calliope L jsou vzrůstní mezidruhový kříženci.

Pelargonie vyžadují mírnou zálivku a pravidelné dávky živin. POZOR NA PŘELITÍ. Většina odrůd velice dobře snáší slunná stanoviště. Pro jejich pěstování lze použít běžně dostupné substráty určené k pěstování pelargonií nebo je možné namíchat si vlastní zeminu. K tomu lze použít kompostní zeminu s rašelinou v poměru 1:1 nebo směs rašeliny, kompostované kůry a hlinité zeminy.

14 dní po výsadbě se mohou začít rostliny přihnojovat hnojivem s vyrovnaným obsahem živin. Rostliny se zaštipují pouze do konce února, v případě pozdějšího zaštípnutí se oddaluje kvetení o 4 – 6 týdnů. Dávkování hnojiva se nachází v návodu k použití, který je součástí každého balení. Nejvhodnější je přihnojování slabou koncentrací hnojiva během každé zálivky. V průběhu kvetení je nutné odstraňovat odkvetlá květenství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pelargonie hybridy
Barva květu: fialová
Doba kvetení: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X
Růstový habitus: Vzpřímený
Stanoviště: Slunce, Polostín
Výška: 50cm
Použití: Volná půda, Truhlíky a nádoby
Latinský název: Pelargonium interspecific
Velikost kontejneru: 10,5 cm
Zahájení expedice: 5. dubna